OrigamiOrigami je ďalšov z mojich záľub. Rád skladám rôzne skladačky z papiera a oproti ostatným nevidiacim čo nevidia už od narodenia mám jednu veľkú výhodu. Ako ste sa mohli dočítať v sekcii O mne, prakticky som prestal plnohodnotne využívať zrak až od svojich 11 rokov. To je dosť dlhá doba a okrem rôznych iných činností som sa venoval aj skladaniu origami. Na youtube som našiel veľa videií na túto tému a dosť skladačiek som sa naučil a viem ich dodnes.
Ale pre čo to tu vlastne píšem? Určite nie pre to aby som sa chválil, koľko toho viem poskladať. Mojim účelom je predať tieto informácie aj vám ak o to máte záujem. Ak ste teda fanúšik origami tak smelo čítajte ďalej a verím že tu nájdete to čo hľadáte a užijete si pri tom radosť z podareného výsledku.

Spôsob opisovania postupuAk si ešte pamätáte moju starú stránku, viete, že ste sa na nej mohli dočítať o mojej záľube v origami. Už v tedy som chcel predať zozbierané postupy no sám som nevedel, ako by som si zo svojho návodu niečo poskladal. Nevedel som si predstaviť návod ktorý by nevidiacemu človeku opísal, ako má papier zložiť. Pred nedávnom som však dostal tip na stránky
Jiřího Mojžíška
kde som okrem iných zaujímavostí našiel aj spôsob akým opísať nevidiacemu postup skladania. V sekcii výsvetlivky nájdete vysvetlenie všetkých výrazov ktoré tu budem používať.

Zoznam skladačiekPráskač