Titanic simulatorKeď si tak pozerám, čo všetko naša nevidiaca komunita nie len tu, ale aj v iných štátoch doteraz vytvorila, vravím si, že sme sa za posledné roky pekne posunuli vpred. Od prvých textových hyer z eureky až po dneskajšie profesionálne audiohry ako swamp od Aprona či road to rage od Gorthalona. Nevihnutnou súčasťou hier pre nevidiacich sú aj simulátori. Tých síce nie je tak veľa, no predsa tu sú vysoko kvalitne spracované tituli ako Three D velocity od BPC programs či Zero sight od Shard Workshop. Čo mi však dlho na trhu chýbalo bol simulátor lode. Vlastním volant na závodenie s autami a tak som si vravel, pre čo ho nevyužiť ako kormidlo k lodi. No a keď sa nikto podobnú hru vytvoriť nechystal, zostalo to teda na mne.

princíp ovládania a samotnej hryAko je už z názvu hry jasné, za loď som si zvolil Titanic, nakoľko som mal práve rozčítanú literatúru o ňom. Presné parametre lode zatiaľ nie sú urobené, nečudujte sa pre to bleskovej odozve. Dorobým ich neskôr, nakoľko toto je moja prvá hra z pohľadu prvej osoby a teda sa zatiaľ sústredím prevažne na to, aby všetko fungovalo tak ako má. Teraz k samotnému ovládaniu, môžete si nastaviť rozlohu hracej plochy rezp. oceánu. Defaultne je to 100 polí na výšku a 100 na šírku, no vy si môžete nastaviť kľudne aj 1000*1000. Ďalej môžete nastavovať počet ľadovcov v oceáne, teda koľko ich tam má plávať. jeden ľadovec môže dosiahnuť veľkosť až 5*5 polí, tak že si čísla dobre zvážte. Hra vás automaticky upozorní, ak to s ľadovcami preženiete a nezmestili by sa už do oceánu. Ako som už vyššie spomínal, hru ovládate z pohľadu prvej osoby, teda nieste obmedzený len na štyry základné smery, sever, juh, východ a západ ale môžete sa natočiť na ľubovoľný stupeň kompasu ako v reálnom svete. Začínate na súradniciach 0-0. Po 10-10 je váš prístav, v ktorom nemôžete naraziť do ľadovca. Rovnakú rozľohu má prístav v rohu pravom hornom, teda pri defaultnom rozložení vyhráte už na súradniciach 90-90. Musíte teda doplávať z rohu ľavého dolného, do pravého horného. Viac informácii nájdete v návode, pribalenom ku hre. Veľa šťastia.

Hru si môžete stiahnuť na tejto stránke.
Titanic simulator 1.0 - Pridané 31.decembra 2015, počet stiahnutí - 37
Prosím, berte na vedomie, že táto hra je omnoho náročnejšia na vývoj ako všetky moje doterajšie hry. Akékoľvek rady, postrehy ale najmä chyby v hre uvítam na mojej emailovej adrese.